در این مطلب قصد داریم که 10 ترفند آموزشی بازی جی تی ای 5 – GTA V را به برای شما قرار دهیم که اگر این 10 ترفند را در بازی GTA 5 رعایت کنید مطمئنا شانس بیشتری برای موفق بودن در بازی خواهید داشت.

بازی جی تی ای 5 یا GTA V به عنوان یکی از بهترین بازی های سال 2013 معرفی شد با وجود اینکه 5 سال از زمان انتشار این بازی گذشته است اما همچنان در بعضی از مواقع بازی GTA V در صدر جدول فروش ماهانه قرار می گیرد.

بازی جی تی ای 5 همچنان در صدر جدول پرفروش ترین بازی تاریخ قرار دارد اما با انتشار بازی Red Dead Redemption 2 از سوی شرکت Rockstars همچنان خبری از نسخه جدید این بازی در اخبار دنیا منتشر نشده است.

ترفندهای بازی جی تی ای 5

1- پناه گیری

در مواقعی که در مبارزات خیابانی قرارگرفته اید از شیوه پناه گیری استفاده نمایید. کاراکتری مثل ترور به خصوص در مواقعی که سه کاراکتر بازی در حال مبارزه هستند بسیار مغرورانه و بدون پناه گرفتن و با ایستادن در مقابل دید دشمن شروع به تیراندازی می کند.

پناه گرفتن در بازی بسیار کار ساده ای است چرا که مکان های پناه گیری در بازی زیاد هستند و وبا فشردن کلید مناسب ( در PC کلید Q ) می توانید در موقعیت پناهگیری قرار گرفته و با دقت و تمرکز بیشتر یک مبارزه را پشت سر بگذارید.

blank

2- از هد شات در بازی GTA V بیشتر استفاده کنید

در مواقعی که قصد از بین بردن مخالفان را در بازی دارید بهترین حالت استفاده از هد شات Head Shot است. اگر چه می توان به دست و پاها نیز شلیک کرد اما این نوع تیراندازی حریف را به این راحتی از پای در نخواهد آورد.

با هد شات حریف، امکان این را پیدا خواهید کرد که سریعتر آن ها را از پای درآورده و به قائله مبارزه خاتمه دهید.

این ترفند زمانی بیشتر خودش را نشان می دهد که در مبارزه با پلیس های لول های بالاتر مواجه می شوید و در صورتی که آنها را سریعتر از بین نبرید خود شما کشته خواهید شد.

 

3- خرید یک آشیانه هوایی – نجات از مشکلات فرودگاه در جی تی ای 5

ورود به فرودگاه ها و یا مکان های نظامی به راحتی رنک پلیس شما را اضافه می کنند. به خصوص در مواقعی که قصد دزدیدن یک جامبوجت را داشته باشید پلیس امنیت پا به پا شما را دنبال خواهد کرد.

بهترین راه حل برای گریز، سرمایه گذاری بر روی یک آشیانه نزدیک است. خرید چنین آشنایه ای به شما امکان ورود به بسیاری از دستگاه های هوایی را خواهد داد هر چند که بعضی از این دستگاه ها قفل هستند.

اگرچه خرید این مکان ها کمی گران قیمت است اما در ادامه بازی بسیاری از مشکلات شما را پوشش می دهد به خصوص زمانی که بخواهید از 747 استفاده کنید.

 

4- اختصاص زمان برای اتمام رساندن ماموریت های جانبی

شاید شما هم به این فکر کرده باشید که ماموریت های جانبی در بازی ارزش بازی کردن را ندارند و علاقه شما بیشتر اتمام مراحل اصلی بازی GTA V است.

اما باید بدانید که انجام چنین ماموریت هایی کاراکتر شما را قوی تر کرده و مهارت آن ها را بالاتر می برد.

بازی تنیس / گلف بعد از چند ماموریت پشت سر هم انرژی کاراکتر بازی را بالا می برد.

در واقع این کار یک تغییر رویه جالب نیز برای دوری از مشکلات عادی بازی نیز به حساب می آید.

blank

5- سلاح های خود را در بازی GTA V ارتقا دهید

هر اسلحه ای که از امیونیشن خریداری می کنید ویژگی هایی را در خود دارد یکی دقت بیشتری دارد یکی قدرت بیشتری و سایر تفاوت هایی که بین سلاح ها وجود دارد.

اما یک امکان ویژه ارتقا و تقویت سلاح ها است که این کار پس از خرید اسلحه امکان پذیر خواهد بود. از جمله افزایش خشاب تیرها، قرار دادن دوربین برای دقت بیشتر، قرار دادن چراغ قوه و سایر.

اگر از یک اسلحه به صورت عادی خریداری و استفاده کرده باشید و پس از آن سلاح را تقویت، مطمئنا تغییرات آن را پس از ارتقا به خصوص از نظر دقت و قدرت حس خواهید کرد.

پرداخت کمی هزینه برای تقویت سلاح ها در مراحل بعدی بازی به شما کمک بیشتری خواهند کرد.

blank

6- از سگ بازی به نام Chop برای کمک استفاده کنید

در بازی جی تی ای 5، آیتم های قابل جمع آوری مخفی وجود دارند به عنوان مثال تیکه های سفینه فضایی UFO و دیگر آیتم های جذاب اما این آیتم ها همیشه در دید شما نیستند یکی از راه های یافتن آنها همراه داشتن Chop در بازی است که می تواند با بو کشیدن در یافتن آیتم های مخفی به شما کمک کند.

برای این کار کافی از اپلیکیشن iFruit را برای موبایل در بازی نصب کنید و گزینه Make Chop Hunt For Pick Ups را فشار دهید بقیه موارد به صورت اتوماتیک انجام می شود.

به شما پیشنهاد میکنیم این ترفند جالب را در بازی پیاده سازی کنید.

blank

7-  پرش با خودرو را به خوبی انجام دهید

گاهی از مواقع شما برای فرار از دست پلیس و یا انجام حرکات خاص و یا حتی به اتمام رساندن یک مرحله نیاز به پرش از روی سکوها باخودرو دارید برای این پرش ها تمام سعی خود را برای فرود موفق به کار بگیرید یکی از راه های فرود موفق استفاده از کلید سمت چپ است که کنترل خودرو در فرود را به شما می دهد.

شاید قصد انجام یک حرکت خاص در بین هوا را داشته باشید ولی به هزینه تعمیر خودرو نمی ارزد چرا که این کار باعث فرود ناموفق و صدمات زیاد به خورو است.

blank

8- از دوربین نزدیک برای دنبال کردن خودروها استفاده نکنید

یکی از ترفندهایی که در بازی GTA V وجود دارد تغییر زاویه دوربین از اول شخص به سوم شخص و برعکس می باشد.

بعضی از مواقع در هنگام تعقیب یک خودرو تغییر زاویه دوربین به اول شخص و دیدن فضای اطراف از درون خودرو به هیجان بازی اضافه می کند.

اما به شما توصیه میکنیم که ازاین شیوه در مواقع مشابه کمتر استفاده کنید چرا که دید شما نسبت به اطراف در هنگام رانندگی کم می شود و برخورد با موانع و یا زیر گرفتن کاراکترها در بازی، شما را از به اتمام رساندن مرحله در دنبال کردن یک خودرو دور می سازد.

استفاده از این ترفند در مواقعی که مرحله ای را دنبال نمی کنید و یا در خیابان به صورت عادی در حال گشت و گذار هستید می تواند هیجان انگیز باشد.

 

9- سعی کنید در بازی GTA V به دیگران کمک کنید

شاید ماموریت های این چنینی در بازی زیاد مهم و هیجان انگیز به نظر نرسند و شاید شما به این نتیجه رسیده باشید که انجام چنین ماموریت های چه فایده ای می تواند به همراه داشته باشد؟

ولی آیا می دانستید که در بعضی از مواقع اگر یک دوچرخه دزدیده شده و یا کیف پول دزدیده شده را به صاحبش برگردانید و این صاحب شخصی ثروتمند باشد تا 100 هزاردلار به شما کمک می کند؟

بله درست خوانده اید گاهی از مواقع در بازگشت جنس دزدیده شده شخص از شما یک تشکر ساده می کند ولی در موقعیت های خاص اگر آن شخص مدیر یک شرکت و شخصی ثروتمند باشد تا 100 هزاردلار هم میتواند به شما کمک کند.

 

10- در هنگام حمله به کامیون های امنیتی پول دقت کنید

یکی از ترفندهایی که می توان در بازی GTA V به پول دست پیدا کرد دزدیدن و دستبرد به کامیون های حمل اسکناس است. به خصوص زمانی که این ترفند را با سایر ترفندها مقایسه کنید شاید نتیجه بهتری داشته باشد.

اما دقت لازم برای آمادگی در چنین حملاتی آمادگی را داشته باشید چرا که پس از انفجار درب خودرو با استیکی بمب ها امکان حمله نیروهای امنیتی از دوطرف کامیون و حمله پلیس های اطراف به شما بسیار زیاد است.

تنها راه این است که پس از انفجار درب خودرو اسلحه خود را آماده به دست داشته و پس از جمع آوری پول ها در اولین فرصت از محوطه دور شوید.

 

امیدواریم که از این سری ترفندهای بازی GTA V لذت برده باشید و بتوانید از آنها در بازی خود استفاده نمایید.

سعی خواهیم کرد که در پست های بعدی مطالبی بیشتری در این زمینه برای شما آماده کنیم.