طبق گفته تهیه‌کننده سری Mass Effect یعنی مایک گَمبِل، بخش چند نفره Mass Effect:Andromeda روی بخش داستانی و تک‌نفره بازی تاثیرگذار است.

بخش چندنفره Mass Effect 3 آن‌قدر طرفدار پیدا کرد که بایووِر آن را به Mass Effect:Andromeda بازگرداند. با این‌که تنها ۲ ماه به عرضه بازی مانده این استدیو هنوز درباره بخش چند نفره آن سکوت کرده است. اما تهیه‌کننده این سری بازی‌ها چند نکته جالب درباره آن را افشا کرده است.

در صحبت با وبسایت کوتاکو استرالیا ، گَمبِل افشا کرد که بخش چند نفره Mass Effect:Andromeda به بخش تک‌نفره آن مربوط است و یک تاثیر مستقیم روی داستان دارد و این برخلاف آن چیزی است که در بخش چند نفره Mass Effect 3 دیدیم. طبق گفته گمبل، بازی‌بازان هنگام تجربه بخش تک‌نفره می‌توانند به بخش چند نفره Mass Effect:Andromeda دسترسی پیدا کنند بنابراین حس یک محتوای اضافی داستان را به جای یک محتوای جدا خواهد داد.

ماموریت‌های بخش چند نفره در اطراف سیاره هیلوس(Heilos) در جریان است و داستانی دارد که راه خود را به یک روایت بزرگ‌تر هم‌وار می‌کند. برای طرفداران Mass Effect که دوست دارند همه‌چیز را تنهایی تجربه کنند ، گمبل تایید کرد که محتوای داستانی دیده شده در بخش چند نفره بازی در هنگام تجربه بخش تک‌نفره در دسترس است.

جالب است که درباره ارتباط بین بخش چند نفره با تک‌نفره آن بدانیم اما هنوز سوالات پاسخ‌داده نشده‌ای در مورد بخش چند نفره Mass Effect:Andromeda وجود دارد. برای مثال ما می‌دانیم که این بخش احتمالا دارای یک سیستم کارتی به مانند چیزی که در عنوان FIFA دیدیم وجود دارد اما هنوز این سیستم را به صورت عملی مشاهده نکرده‌ایم.احتمالا این سیستم در بتای چند نفره Mass Effect:Andromeda رونمایی می‌شود اما هنوز نمی‌دانیم این زمان کی خواهد بود.

تمام چیزی که به قطع یقین می‌دانیم این است که اطلاعات مربوط به بخش تک‌نفره Mass Effect:Andromeda به زودی خواهد آمد اما بایوور هنوز هیچ تاریخ دقیقی را مشخص نکرده است.از آن‌جایی که بازی در ۲۱ مارس(۱ فروردین) منتشر می‌شود، پیش‌بینی می‌شود که اطلاعات مربوط به بخش چند نفره آن قبل از پایان ماه می‌آید اما این احتمال هم وجود دارد که مجبور به صبر تا ماه فوریه باشیم جایی که بایوور قرار است اطلاعات دیگر بازی چون سیستم پیشنهادی رایانه‌های شخصی را رونمایی کند.

با این که اطلاعاتمان درباره بخش چند نفره Mass Effect:Andromeda کم است اما به نظر این بخش جالب به نظر می‌رسد.Mass Effect 3 ثابت کرد که بخش چند نفره آن می‌تواند به خوبی مکمل بخش تک نفره این سری باشد بنابراین باید صبر کرد و دید که بخش چند نفره Mass Effect:Andromeda چه خواهد کرد.

عنوان Mass Effect:Andromeda در ۲۱ مارس ۲۰۱۷(۱ فروردین) برای رایانه‌های شخصی،پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر می شود.

منبع: گیم فا