از زمان عرضه قابلیت پشتیبانی از عناوین نسل قبل، یکی از ویژگی‌هایی که بسیاری از طرفداران منتظر آن بودند پشتیبانی از عناوین نسل قبلی بود که چندین دیسک داشتند و حال این قابلیت عرضه شد. آقای Larry Major Nelson مدیر برنامه نویسی زنده ایکس باکس در پستی در شبکه مجازی ردیت اشاره کرد که کارکنان مایکروسافت برای به وقوع پیوستن این اتفاق نهایت تلاش خود را می کنند.

Major Nelson در ادامه اضافه کرد:
من می توانیم تایید کنم که تیم پشتیبانی از عناوین نسل قبل در حال نهایت تلاش برای برگرداندن بازی های چند دیسکِ هستند.

در مصاحبات قبلی، شرکت گفته بود که از لحاظ تکنیکی امکان وقوع این عمل (پشتیبانی از عناوین نسل قبل) برای بازی های چند دیسکه در کنسول 360 غیر ممکن است. هرچند که یکی از مسئولان مایکروسافت به سایت یورو گیمرز گفته بود: که از نوامبر (آبان) سال پیش شرکت در حال کار بر روی این پروژه بوده است.

اخیرا عنوان Deus Ex Human Revolution Director’s Cut به لیست عناوین پشتیبانی شده اضافه گردید که دارای دو دیسک بود و طبق گفته مایکروسافت اولین عنوان دو دیسکی است که ایکس‌باکس وان از آن پشتیبانی می‌کند. در ادامه می‌توانید بیانیه رسمی مایکروسافت را مشاهده کنید.

Deus Ex: Human Revolution Director’s Cut اولین عنوان چند دیسکی است که ایکس‌باکس وان از نسل قبل پشتیبانی می‌کند. ما می‌دانیم که طرفداران‌مان این ویژگی را می‌خواستند و مهندسین ما به سختی برروی یافتن راه حلی تلاش کردند تا کتابخانه بازی‌های نسل قبل ایکس‌باکس وان گسترده‌تر از قبل شود. ما به عمل کردن درخواست‌های کاربران‌مان ادامه می‌دهیم و عناوین بیشتری را از نسل قبل به ایکس‌باکس وان می‌آوریم.

این به این معنی است که عناوین بزرگ نسل قبل همچون Mass Effect 2 و Mass Effect 3 درکنار عناوین Tom Clancy می‌توانند به ایکس‌باکس وان بیایند.

منبع +