استدیوی Frontwire، سازنده نسخه بازسازی  شده بازی Star Wars Battlefront III که تحت عنوان Galaxy in Turmoil شناخته می شود، اعلام کرد که شرکت Valve موافقت خود را از میزبانی این بازی در استیم اعلام کرده است.

این تغییر بزرگی است چرا که پیش از این Frontwire اعلام کرده بود که امکان موافقت و نشان دادن چراغ سبز استیم غیر ممکن است چراکه پای IP Star Wars وسط است اما بنظر میرسد که آنها راه حلی پیدا کرده اند.

تونی فرگی رومانلی، رئیس استدیو فرانتوایر در بیانیه ای اعلام کرد:

افتخار بزرگی است که بطور رسمی اعلام کنم استدیو Frontwire بطور رسمی قرارداد توزیع عنوان Galaxy in Turmoil را با Valve/استیم به امضا رسانید. پس از صحبت های انجام شده بین من و نمایندگان Valve، Valve/استیم پذیرفت که به رایگان عنوان Galaxy in Turmoil را به میلیون ها کاربر خود عرضه کند.

3073396-galaxy

با توجه به این موضوع که Galaxy in Turmoil تحت عنوان یک IP Star Wars ساخته می شود و دارای مجوز نیز نیست، احتمالا شما هم به این فکر کرده‌اید که احتمالا دیزنی جلوی انتشار بازی نام برده را بگیرد حتی اگر استدیوی Frontwire حق الزحمه ای برای ساخت آن نخواهد. رومانلی در مورد نگرانی خود در این خصوص صحبت هایی داشته است اما بنظر نمی رسد که او خیلی نگران باشد و حتی خوشبین است. او اضافه کرد:

باید صادق باشم من گه گاهی نگرانی هایی دارم اما ولو بطور واضح این نگرانی ها را ندارد. با قبول عرضه Galaxy in Turmoil، ولو به ما در توسعه و درازی طول عمر پروژه Galaxy in Turmoil اطمینان داد.

رومانلی تصاویری از عنوان Galaxy in Turmoil را در صفحه استیم این بازی منتشر کرد اما هنوز عرضه صورت نگرفته است.
این عنوان با استفاده از موتور Unreal Engine 4 ساخته شده است. الکترونیک آرتز عنوان جدید Star Wars Battlefront را در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ برروی پلتفورم های پلی استیشن ۴، اکس باکس وان و رایانه های شخصی عرضه کرد و آنطور که بنظر می رسد نسخه های بعدی آن نیز در راه اند.